ECO Kutno dla kutnowskich przedszkolaków
11–12 maja br. ECO Kutno Sp. z o.o. zaprosiło najmłodszych mieszkańców miasta na przedstawienia edukacyjno-ekologiczne „Strażnik Galaktyki” przygotowane przez Teatr Ekostudio z Opola.
11–12 maja br. ECO Kutno Sp. z o.o. zaprosiło najmłodszych mieszkańców miasta na przedstawienia edukacyjno-ekologiczne „Strażnik Galaktyki” przygotowane przez Teatr Ekostudio z Opola.
Tytułowe hasło to nazwa pierwszej polskiej edycji programu mentoringowego organizowanego przez Polski Komitet Światowej Rady Energetycznej. Program stanowi jedną z inicjatyw, która w obliczu transformacji energetycznej i wyzwań klimatycznych odpowiada na coraz częściej wyrażane potrzeby różnorodności kompetencji i perspektyw w sektorze energetycznym. Jednym z mentorów programu został Paweł Łuczak – prezes zarządu ECO Kutno Sp. z o.o., z którym rozmawiamy o znaczeniu programu, roli mentora i różnorodności w sektorze energetycznym.
W listopadzie br. Minister Klimatu i Środowiska, po uzyskaniu zgody Głównego Geologa Kraju, powołał nową grupę roboczą działającą w strukturze Rady Gospodarowania Zasobami Ziemi. Jej mandat obejmuje opracowanie kierunków działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wykorzystania górotworu w zakresie magazynowania i składowania substancji.
Na zaproszenie dostawcy ciepła systemowego ECO Kutno Sp. z o.o. w Kutnie gościł Teatr Ekostudio z Opola, który kutnowskim przedszkolakom zaprezentował przedstawienie pt. „Piotruś Elektryk”.
Prezes zarządu ECO Kutno Sp. z o.o. Paweł Łuczak został powołany do zarządu Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego – największej w Polsce organizacji skupiającej ekspertów w dziedzinie geotermii.
Wyróżnienie jest przyznawane za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój branży.
Na zaproszenie ECO Kutno Teatr Ekostudio z Opola wystąpił 19 października br. przed kutnowskimi przedszkolakami w przestawieniu o tematyce edukacyjno-ekologicznej pt. „Zaplastikowani”.
Przedstawiciele ECO Kutno wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Reykjaviku. Tematem przewodnim tej wizyty było optymalne wykorzystanie energii geotermalnej w ciepłownictwie sieciowym – dla zwiększenia korzyści gospodarczych, społecznych, środowiskowych i klimatycznych.
Firmy z Grupy ECO podsumowują rok 2021 i mówią o swoich planach na 2022 rok.
Tegoroczny 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się mimo niesprzyjających warunków i obowiązujących obostrzeń, a dzięki przepełnionej ciepłem atmosferze całodniowa akcja została przeprowadzona z sukcesem.