ECO Kutno dla kutnowskich przedszkolaków
11–12 maja br. ECO Kutno Sp. z o.o. zaprosiło najmłodszych mieszkańców miasta na przedstawienia edukacyjno-ekologiczne „Strażnik Galaktyki” przygotowane przez Teatr Ekostudio z Opola.
11–12 maja br. ECO Kutno Sp. z o.o. zaprosiło najmłodszych mieszkańców miasta na przedstawienia edukacyjno-ekologiczne „Strażnik Galaktyki” przygotowane przez Teatr Ekostudio z Opola.
W listopadzie br. Minister Klimatu i Środowiska, po uzyskaniu zgody Głównego Geologa Kraju, powołał nową grupę roboczą działającą w strukturze Rady Gospodarowania Zasobami Ziemi. Jej mandat obejmuje opracowanie kierunków działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wykorzystania górotworu w zakresie magazynowania i składowania substancji.
Na zaproszenie dostawcy ciepła systemowego ECO Kutno Sp. z o.o. w Kutnie gościł Teatr Ekostudio z Opola, który kutnowskim przedszkolakom zaprezentował przedstawienie pt. „Piotruś Elektryk”.
Prezes zarządu ECO Kutno Sp. z o.o. Paweł Łuczak został powołany do zarządu Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego – największej w Polsce organizacji skupiającej ekspertów w dziedzinie geotermii.
Wyróżnienie jest przyznawane za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój branży.
Na zaproszenie ECO Kutno Teatr Ekostudio z Opola wystąpił 19 października br. przed kutnowskimi przedszkolakami w przestawieniu o tematyce edukacyjno-ekologicznej pt. „Zaplastikowani”.
Przedstawiciele ECO Kutno wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Reykjaviku. Tematem przewodnim tej wizyty było optymalne wykorzystanie energii geotermalnej w ciepłownictwie sieciowym – dla zwiększenia korzyści gospodarczych, społecznych, środowiskowych i klimatycznych.
Tegoroczny 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się mimo niesprzyjających warunków i obowiązujących obostrzeń, a dzięki przepełnionej ciepłem atmosferze całodniowa akcja została przeprowadzona z sukcesem.
Konferencja „Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce” to jedno z ważniejszych branżowych wydarzeń. W tym roku odbyła się po raz czternasty. W zamykającej konferencję debacie „Przyszłość energetyki konwencjonalnej” udział wziął Paweł Łuczak, prezes zarządu, dyrektor ECO Kutno.
ECO Kutno zostało laureatem 20. jubileuszowej edycji konkursu „Ekolaury” Polskiej Izby Ekologii 2021 w kategorii Ekolaur XX-lecia. Nagrodę przyznano spółce za całokształt przedsięwzięć, które na przestrzeni ostatniej dekady istotnie poprawiły stan środowiska.