Rynek

W perspektywie najbliższych lat znacznie zwiększy się produkcja tzw. zielonej energii, czyli najbardziej przyjaznej środowisku. Zapewnią to inwestycje w kolektory słoneczne, magazyny ciepła, rozwój energii z wód geotermalnych, a także uzupełniająco z wiatru i biomasy.

Greenwashing, czyli kłamstwo na zielono

100% naturalne, w 100% biodegradowalne, z uprawy ekologicznej, wolne od GMO, w 100% z recyklingu… Czy możemy wierzyć etykietom i reklamom? Co to jest ekościema i jak ją rozpoznać?

Polska fotowoltaika nadal się prężnie rozwija

W 2023 roku moc zainstalowana fotowoltaiki wzrosła o 4,6 GW, osiągając łącznie na koniec pierwszego kwartału br. 17,73 GW. Dla dalszego rozwoju sektora konieczne jest łączenie instalacji PV z magazynami energii elektrycznej i magazynami ciepła.

Czy podróżowanie szkodzi planecie?

Z jednej strony beztroski wypoczynek i hobby, z drugiej strony coraz częściej i głośniej się mówi o negatywnym wpływie turystyki na środowisko. A przed nami kolejny długi weekend…

Budynki neutralne dla klimatu

Dekarbonizacja budownictwa ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów Unii Europejskiej w zakresie transformacji energetycznej i neutralności klimatycznej

Nowe Czyste Powietrze od kwietnia

Dzięki programowi „Czyste Powietrze” można sfinansować inwestycje, których celem jest zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło w budynku, wymiana nieefektywnych urządzeń grzewczych, a także podłączenie do ciepła systemowego.