Kategoria:

Ósma edycja lekcji o cieple w Siedlcach

W Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach Sp. z o.o. odbyła się prezentacja projektu edukacyjno-ekologicznego pn. „Lekcje Ciepła w Siedlcach”. Inicjatywa jest równocześnie prowadzona na terenie całej Polski przez dostawców ciepła systemowego i jest częścią działań edukacyjno-informacyjnych podejmowanych od ponad dekady przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie.

Samowystarczalność

Wiele w życiu mogą nam dać inni ludzie, ale najwięcej możemy sobie dać jednak sami. Podobnie mówi się, że inni ludzie mogą nam w życiu sprawiać przyjemność i należy im zawsze za to podziękować. Nie mają jednak takiego obowiązku. Obowiązek dawania sobie przyjemności jest głównie obowiązkiem każdego z nas z osobna.

Pora dawania

Grudzień jest miesiącem, w którym wciąż coś sobie dajemy. Mikołaje, aniołki, gwiazdorki – w zależności od miejsca w Polsce, wygrzebawszy się spod stert listów od grzecznych dzieci, podróżują w pocie czoła, żeby dostarczyć to, co zamówione i na co zasłużone.

Samowystarczalność

Kosmonauci twierdzą, że każdy powinien choć raz zobaczyć Ziemię z kosmosu. Ma się wtedy podobno wniosek eksplodujący w głowie, jak sylwestrowe fajerwerki: da się zobaczyć całą Ziemię naraz.

Złoty środek?

Złoty środek nie jest w środku, ale w dwóch trzecich. I właściwie na tym moglibyśmy zakończyć z sugestią, by Szanowny Czytelnik zainwestował resztę swojego czasu w refleksję nad tym sformułowaniem w życiu swoim, biznesu i rodziny.