Wyzwanie przejechania jak największej liczby kilometrów, w które  zaangażowali się pracownicy PEC Gniezno, trwa przez cały czerwiec. Na półmetku kręcenia kilometrów wyniki są imponujące – do zabawy zapisało się 62 rowerzystów, razem pokonali prawie 8 tys. kilometrów, a uczestników wciąż przybywa!

Ranking najbardziej zaangażowanych zawodników otwiera Leszek Dobrzykowski (2011,34 km), za nim na drugiej pozycji jest Riszka Średziok (1703,47 km), a na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Płachtij (1484,45 km). Gratulujemy wyników! Zwycięzca w grupie PEC otrzyma voucher na artykuły sportowe o wartości 3000 zł.

W rankingu aktywnych miast prowadzi Biała Podlaska z 9239 punktami. Zaangażowanie bialskich uczestników ewidentnie pokazuje, że nie zamierzają nikomu oddać pucharu Rowerowej Stolicy Polski! Na drugim miejscu znalazły się Puławy – 6363 punkty. Podium zamyka Gniezno – 4176 punktów.

Rowerowa Stolica Polski to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim fantastyczna sportowa przygoda i dobra zabawa. Cały czas można się jeszcze przyłączyć do zawodów. Wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta i dołączyć do rywalizacji! Trzeba tylko pamiętać, by przed każdą wycieczką rowerową uruchomić aplikację, aby przejechane kilometry zostały uwzględnione w rankingach.