Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnym
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu. Grupa Kapitałowa ECO uruchamia drugi układ kogeneracyjny. Dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu przy wykorzystaniu paliwa gazowego zamiast węgla, efekt redukcji energii pierwotnej wyniesie ponad 4,5 tys. ton zaoszczędzonego węgla rocznie. Emisja dwutlenku węgla będzie mniejsza, w porównaniu z układem oddzielnej produkcji ciepła i energii elektrycznej, o ponad 35 tys. ton w skali roku.